Ubezpieczenie kosztów leczenia na czas pobytu za granicą Ubezpieczenie kosztów leczenia na czas pobytu za granicą
  • Hestia
  • Gothaer
  • Compensa
  • MTU
  • HDI
  • Warta
  • Pocztowe TUW
  • RESO-BTA Insurance Company
  • Generali

          Uwaga! W naszej ofercie posiadamy krótkoterminowe i całoroczne ubezpieczenia Kosztów Leczenia za granicą.

Te drugie są bardzo atrakcyjne cenowo przy wyjazdach na czas powyżej 4 miesięcy. Zwłaszcza, że w cenie umowy są włączone ewentualne zdarzenia podczas wykonywania dowolnej pracy.

 

          Nawet niezbyt poważna dolegliwość podczas pobytu za granicą, zmuszająca nas do wizyty u lekarza może sporo kosztować. A co dopiero, gdy spotka nas coś poważnego! Zawał serca w Egipcie zakończony pomyślnym leczeniem może nas zmusić do sprzedania mieszkania albo domu. Gdy potrzebna jest specjalistyczna opieka w Stanach Zjednoczonych kwoty należności mogą przekroczyć nawet milion dolarów. A koszty repatriacji? Również są bardzo wysokie.

Żeby sprowadzić ciało do kraju potrzeba nieraz kilkudziesięciu tysięcy zł.

 

         W czasie podróży po Europie my, Polacy mamy wyraźnie łatwiej. Możemy korzystać z opieki medycznej dzięki wymianie usług medycznych w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jest to dokument potwierdzający nasze prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych danego państwa na tych samych zasadach co jego obywatele. EKUZ ważna jest na terenie krajów członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii.

W szczególności są to: Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

       Warto zwrócić uwagę, że wśród wymienionych państw nie ma Chorwacji, która należy do najczęściej odwiedzanych przez Polaków krajów europejskich.

Tam, bez wykupionego ubezpieczenia radzimy się nie wybierać!           

 

        Tak jak wspomniano powyżej  w Europie możemy liczyć na taką samą pomoc jak obywatele danego kraju. Jednak w zależności gdzie się znajdujemy zakresy usług mogą się znacznie różnić. Dlatego i tu warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu.

Tym bardziej, że w ramach EKUZ nie otrzymamy tego co w ramach pakietu ubezpieczenia podróżnego, które opiewa dodatkowo o zadośćuczynienie za utracone zdrowie w razie wypadku (NW), opłacony koszt poszukiwań i ratownictwa (w tym lotniczego), zwrot za utracony bagaż, otrzymamy też wsparcie na opłacenie kilku dni pobytu bliskiej nam osoby towarzyszącej podczas leczenia, zostaną pokryte szkody jakie możemy wyrządzić obywatelom innych krajów (OC) itp.                          Mając taką polisę w podróży na pewno poczujemy się bezpiecznie!

Active Finanace Strona główna Współpraca Oferta Kontakt Praca
2013 Active Finance.
Wszelkie prawa zastrzeżone.